Nástěnka WordPressu

30 Led Nástěnka WordPressu

Nástěnka je uvítací stránka administrace WordPressu, která se před vámi zobrazí po přihlášení k systému. Na Nástěnce naleznete nejen některé základní informace, ale i přístup ke všem dalším funkcím pro správu webu. Ve výchozím nastavení obsahuje Nástěnka tyto sekce (dále v tutoriálu si ukážeme, skrytí a přidání nových sekcí):

  1. Aktuální přehled – zobrazuje přehled o aktuálním obsahu vašeho webu a upozorňuje na právě používanou šablonu a verzi WordPressu.
  2. Nejnovější komentáře – zobrazuje naposledy přidané komentáře k příspěvkům na vašem webu (můžete si nastavit jejich počet, maximálně však 30) a umožňuje tyto komentáře přímo moderovat (schvalovat/odmítat).
  3. Příchozí odkazy – zobrazuje všechny odkazy směřující na váš web, které byly nalezeny službou Google Blog Search.
  4. Rychlý příspěvek – umožňuje vytvořit bez dalšího klikání krátký příspěvek a rovnou ho publikovat nebo uložit jako koncept.
  5. Nejnovější koncepty – zobrazuje odkazy na 5 naposledy uložených příspěvků, které jste sice začali psát, ale zatím jste je nedokončili a nepublikovali.
  6. Web vývojářů WordPressu – informuje o nejnovějších zprávách ohledně aktuálního vývoje WordPressu.
  7. Další novinky a informace o WordPressu – zobrazuje aktuální články z RSS zdroje anglického webu WordPress Planet. Nastavení této sekce můžete libovolně měnit, tedy třeba i zvolit jiný oblíbený RSS zdroj.
  8. Pluginy – upozorňuje na nejoblíbenější, nejnovější a naposledy aktualizované pluginy z oficiálního adresáře pluginů WordPressu.

 

Navigace

Po levé straně je hlavní navigační menu, které obsahuje odkazy na jednotlivé stránky v administaci WordPressu. Přejetím kurzoru myši přes položku menu, zobrazíte další související nabídku (tzv. submenu). Celé menu můžete také změnšit pouze na úzký pás grafických ikon, a to kliknutím na tlačítko Změnšit menu v dolní části navigačního menu.

 

tlačítko pro skrytí menu

 

Sekce

Celou nástěnku si můžete libovolně přizpůsobit a to nejen volbou konkrétních zobrazených sekcí, ale i nastavením počtu sloupců, do kterých budou sekce uspořádány a následně přesným zobrazením jednotlivých sekcí. Záložka s názvem Nastavení zobrazených informací umožňuje skrývat nebo zobrazovat různé sekce a zvolit výchozí počet sloupců pro jejich základní uspořádání.

<img class="size-full wp-image-1790 single-image aligncenter" title="záložka Nastavení zobrazených informací" alt="záložka Nastavení zobrazených informací" src="http://www.lwd.cz/wp-content/uploads/2013/01/settings-button.png" width="550" hei

 

Pokud budete chtít sekce ještě dále přerovnávat, stačí jen pomocí tlačítka myši uchopit lištu s názvem konkrétní sekce a přemístit jí na vybrané místo. Až uvidíte šedý obdélník ohraničený čárkovanou čarou označující možné umístění, uvolněte tlačítko myši, čímž bude příšlušná sekce definitivně přesunuta na nové místo. Jednotlivé sekce můžete také rozbalit či sbalit a to kliknutím na malou šipku, která se objeví po přejetí kurzoru myši přes sekci.

TIP: Na každé stránce administrace naleznete pod záložkou Nápověda různé užitečné tipy, které vám usnadní práci s redakčním systémem WordPress.

záložka s nápovědou

Žádné komentáře

Promiňte, přídávání komentářů je zde pro tuto chvíli vypnuté.