Přehled novinek vycházejícího WordPressu 3.8

05 Pro Přehled novinek vycházejícího WordPressu 3.8

Nová verze oblíbeného WordPressu  je za dveřmi. Datum vydání verze 3.8 je naplánován na 12. prosince 2013. WordPress 3.8 v nové verzi přinaší mnoho zásadních změn v administraci, na něchž se kromě vývojářů podílí i sám zakladatel Matt Mullenweg.

Těšit se můžeme na ještě jednodušší a intuitivnější ovládání webu.

 Novinky verze 3.8

 

Nové administrační rozhraní

Tvůrci WordPressu jdou z dobou a to hlavně v oblasti čistého a lehkého design. V designu autoři dbají na přesnost ikon na pixely a ostré hrany, žádné deformace. Většími mezerami a kontrastem mezi textem a pozadím zlepšili čitelnost textu.

V nové verzi je možné také volit ze 4 barevných kombinací administrace.

Výchozí černé barevné schemaModrá barevné schemaSvětlé šedé barevné schemaMidnight barevné schema

Tmavě černá je opravdu impozantní podle mne, co myslíte?

Nová nástěnka

Ze starších verzí již známe hlavní Uvítací widget a ostatní widgety se výrazně (naštěstí) zjednodušili a nástěnka tak velmi prokoukla. Nově také není možno volit si počet sloupců pro widgety. Počet se odvíjí automaticky podle velikosti okna.

Editace postranních panelů

Také vám přišla metoda Drag & drop pro sestavení postranních panelů velmi komplikovaná? Pokud  ano, ulevíte si. Teď již je kromě této metody možné  kliknout na widget a vybrat si pohodlně umístění. Podívejte se na náhled níže.

Výběr umístění widgetů

Administrace šablon

Nově je upravena i administrace šablon, kterou naleznete v menu (Vzhled -> Šablony). Instalace nové šablony, výběr šablony a vlastní úprava šablony – vše přehledně na jedné stránce. Šablony dostali větší náhledy a jejich úprava je ještě snazší a výrazná tlačítka usnadní orientaci.

Nová administrace šablon

Součástí nové verze je i očekávaná nová šablona TwentyFourteen. Jednoduchý elegantní design – tak by se dala šablona popsat. Na menších monitorech se dynamicky mění, na větších se zarovnává vlevo a vpravo tak vzniká bílý pruh. Vyzkoušejte šablonu sami v demoverzi.

 

Vyvíjíme také nové technologie

WordPress nastoluje nový trend. Všechny naše nové šablony jsou kompatibilní s novým systémem a podporují i mobily a tablety. Čím více uživatelů s rozvojem mobilního internetu navštěvuje internetové stránky na mobilu, a proto našim klientům standartně nabízíme adaptivní webové stránky, které se přizpůsobují velikosti displeje.
Jan Semilský

 

Je opravdu hodně, na co se můžeme těšit.
Rádi vám níže zodpovíme jakékoliv otázky, jaké na novou verzi WordPressu 3.8 máte.

Žádné komentáře

Promiňte, přídávání komentářů je zde pro tuto chvíli vypnuté.